NOVINKY

arr3Nohy Nohy Vás nesou. Tam kam potřebujete i tam kam nechcete jít. Vaše nohy dokážou jít, běžet,... arr3cena terapie...

KONTAKTY

Studio Kopretina
Modrý pavilon, Chittussiho 1001/9
Slezská Ostrava
tel: +420 603 909 748
napište nám
Bc. Monika Kirmanová
provozní doba: Po-Pá dle objednávek

ANKETA

Jakou masáž máte nejraději?

Relaxační Relaxační 44% Medovou Medovou 18% Horké kameny Horké kameny 18% Aromamasáž Aromamasáž 20%

 


» Lymfatická masáž

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž, tzv. manuální lymfodrenáž, je jemná technika, která slouží především k detoxikaci organismu, zlepšování fyzické a psychické kondice, ke zkvalitnění pleti, k odstraňování otoků nebo celulitidy. Je to jemná stimulace, kdy se pod určitým tlakem, v daném tempu a pořadí specifickými hmaty aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Využívá se jak v klasické, tak i alternativní medicíně. Poprvé ji představili dánští manželé Vodderovi na mezinárodní výstavě zdraví v Paříži v roce 1936. Uznání ze strany lékařské veřejnosti se však této masážní technice dostalo až o 30 let později, kdy byla svým způsobem znovuobjevena funkce a důležitost lymfatického (mízního) systému. Přitom tzv. elefantiáza ("sloní noha", gigantické zvětšení končetin na podkladě hromadění lymfy v podkoží) byla známa egyptským lékařům již před 3000 lety!

Lymfa jinak také nazývána míza, je většinou bezbarvá a čirá kapalina, která odvádí z tkání tekutinu, vstřebané látky, odpadové produkty látkové výměny a svým složením se podílí na udržení stálého vnitřního prostředí tkání a orgánů.

Obsahuje bílé krvinky, které se podílejí na obranných reakcích organismu. Lymfa je z tkání odváděna mízními cévami, v hrudním mízovodu pak pomalu vtéká do žilní krve. Lymfatické cesty jsou přerušovány lymfatickými uzlinami (ve slabinách, podpaží, na krku, podél tepen a v mezihrudí), v nichž se míza filtruje od mikroorganismů a toxinů, a proto je lymfatický systém důležitou součástí obranného (imunitního) systému našeho těla.

Když lymfa správně neproudí:

dochází k nedostatečnému čištění těla a odpadní látky se ukládají v místě svého vzniku. Čímž se organismus pomalu znečišťuje, navíc vzniká riziko lymfatického otoku – tak zvaného lymfedému.

Lymfedém samotný se projevuje jako nebolestivý, tuhý a studený otok. Dochází k němu při nahromadění mízy ve tkáni. Nejčastěji je lokalizován na dolních končetinách.

 

MzM3OW