NOVINKY

arr3Nohy Nohy Vás nesou. Tam kam potřebujete i tam kam nechcete jít. Vaše nohy dokážou jít, běžet,... arr3cena terapie...

KONTAKTY

Studio Kopretina
Modrý pavilon, Chittussiho 1001/9
Slezská Ostrava
tel: +420 603 909 748
napište nám
Bc. Monika Kirmanová
provozní doba: Po-Pá dle objednávek

ANKETA

Jakou masáž máte nejraději?

Relaxační Relaxační 44% Medovou Medovou 18% Horké kameny Horké kameny 18% Aromamasáž Aromamasáž 20%

 


» Těhotenská masáž

Těhotenská masáž

Byla jsem těhotná celkem 3x. V průběhu těhotenství mě doprovázelo mnoho radostí, ale také se vyskytly i neduhy s těhotenstvím spojené. Ať už to byly ranní nevolnosti, bolesti v zádech, křečové žíly a v neposlední řadě se mi mnohdy nedostávalo psychické opory od okolí. Občas jsem se jako nastávající maminka cítila osamocena, neměla s kým probrat svoje úzkosti z nadcházejícího porodu, své emocionální vypětí a změny, kterými jsem procházela. Byla bych nesmírně vděčná, kdyby se v té době našel někdo, kdo by mi od těchto úskalí pomohl. Maséři dávali ode mě ruce pryč (v té době se těhu masáže neposkytovaly) a proto já sama jsem se nyní rozhodla, že budu nabízet těhotenskou masáž a pomáhat maminkám prožít toto krásné období v co největší pohodě jak fyzické, tak psychické.

Proč je masáž pro nastávající maminky vhodná?

Přináší mamince psychickou pohodu, harmonii, uvolňuje od napětí a ztuhlosti zádových svalů, bříška a končetin. Miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou, prohýbání se v bedrech, napětí v pažích a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

Průběh masáže

Ze všeho nejdřív maminku vyzpovídám. Ne z důvodu, že jsem zvědavá, ale potřebuji zjistit jak na tom maminka je.  V kterém je týdnu, jestli jí trápí nějaké neduhy (oteklé nohy, tvrdnutí bříška atd.) a to  proto, abych mohla zvolit nejvhodnější způsob masáže.

Masáž zad probíhá v pozici vleže na boku na masážním lůžku. Maminka je obložena polštáři, aby se cítila co nejpříjemněji SmilePři této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a hrudní páteř. Šíje se masíruje v sedě, nebo pokud maminka vydrží ležet cca 10 minut na zádech, může se provádět i v leže na zádech.

Při masáži se od 13 týdne těhotenství mohou používat i éterické oleje (pracuji s oleji od Karla Hádka), které mohou předcházet tvorbě strií, uvolní zatížení a pomáhají také zklidnit mysl a uvést organismus do celkové harmonie.

Těhotenská masáž  také pomáhá oběhovému a lymfatickému systému, který udržuje správné proudění krve jak pro matku, tak i pro dítě. Stimuluje různé žlázy v těle, které pomáhají stabilizovat hladinu hormonů, a zmírňuje nervové napětí v celém těle.

Účinky masáže

  • pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti
  • zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad
  • snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti
  • uvolňuje bolesti v zádech
  • zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, to vede k odstranění pocitu „těžkých nohou“ i dalších těhotenských potíží
  • zlepšuje metabolizmus - jak je známo, v těhotenství se ženy poměrně často potýkají s problematickým vyprazdňováním

Délka trvání masáže

Trvání masáže je 60 minut ne déle....v případě, že maminka tak dlouho nevydrží, masáž na její požádání samozřejmě zkrátím....je to vždy o domluvě a především o pocitu maminky.

 

NzljZ